Afrikai Harcsa Tenyésztése, Magyar Tenyésztők: Afrikai Oroszlánkutya | Kutya-Tár

Mon, 11 Oct 2021 05:23:24 +0000

Nagy feje erősen lapított, hátrafelé szélesedik, szeme kicsi. A háta és az oldala vagy szürkés márványozott, vagy sötétszürke, esetleg fekete. A hasa piszkosfehér, uszonyainak színe szürkés. Az afrikai harcsa a hátúszója alapján jól megkülönböztethető a hazai szürkeharcsától. A hosszú hátvonalon végighúzódó, egybefüggő hátúszója miatt hasonlít a hazai vizekből is ismert menyhalhoz, viszont a menyhal hátúszója két részre van osztva, míg az afrikai harcsáé nincs. Biológiája: Az afrikai harcsa elsősorban azokat az élővizeket szereti, ahol a víz hőmérséklete tartósan nem csökken 18 oC alá. Általános előfordulási területe: folyók, tavak és egyéb lassú vizek. Viselkedése és táplálkozási szokásai hasonlítanak a szürke harcsáéhoz. Az afrikai harcsa ragadozó hal, és elsősorban vízi élő- lényekkel, halakkal, rákokkal, csigákkal, kisebb vízi emlősökkel táplálkozik, de ínségesebb időkben mindenevővé válik. ÉRDEKESSÉG Mivel az afrikai harcsa nagyon alkalmazkodóképes, igénytelen, és a táplálékforrása eléggé széles körű, aránylag alacsony költség- vonzattal nevelhető és tenyészthető.

Afrikai harcsa fárasztás - indavideo.hu

Kiemelte, a szürke harcsa bizonyos időszakokban iszapízű, szinte ehetetlen, tehát ez sem garancia arra, hogy jó minőséget kapunk. Hozzátette, sokan Olaszországba járnak ki horgászmódszerekkel szürke harcsát fogni, amelyet aztán hazahoznak, és eladják pesti vásárcsarnokokban.

A vállalkozó elmondta, több szempontból is előnyös az afrikai harcsa. Rezisztens fajta, azaz gyorsan, viszonylag egyszerű körülmények között nő. Számára 28 Celsius-fokos az ideális vízhőmérséklet, és csak 15 Celsius-foknál hidegebb vízben fenyegeti a pusztulás veszélye. Nem dominál húsában az erős, jellegzetes halíz, ami miatt sokan lemondanak a halfogyasztásról. Ugyanakkor csupán egy százalék a húsának a zsírtartalma és teljesen csontmentes, nincsenek pikkelyei – sorolta a választás miértjeit a vállalkozó. A beruházás része egy biomasszával működő kis erőmű, ami a hő- és elektromos energiát biztosítja. Az energiatakarékosságra nagy szükség lesz, ugyanis az üzemnek óránként 150 kW-os fogyasztása lesz. A gyulakuti üzemben nem halastavakat, hanem betonmedencéket alakítanak ki és a vízzel is takarékoskodnak majd, egy jellegzetes, a szennyvíztisztító berendezéseknél használt technológiához hasonló eljárással fogják a vizet kezelni. Az üzemben nem csak szezonális, hanem folyamatos termelés fog zajlani, háromhetente történik majd az ikráztatás, a kapacitása lehetővé teszi napi három tonna halhús előállítását.

Az afrikai harcsát hivatalosan először 1984-ben hozták be hazánkba, és még napjainkban is csak 10-15 kisebb-nagyobb halgazdaságban tenyésztik. Melegvízi állat lévén, az afrikai harcsát hazánkban csak termálvizekben vagy az erőművek hulladékhőjét hasznosító gazdaságokban tudják tenyészteni. A recept a 24 óra "Nagy ízvadászat" c. receptversenyére készült. Fotó: E. Nagy Lajos, Nagy ízvadászat, Axel Springer-Magyarország Kft. Komárom-Esztergom Megyei Irodája, Tatabánya, 2007.

Afrikaiharcsa.hu

Tartva magukat kizárólag a feltétlenül szükséges számú egyed, hálóval történő befogásához az élőhelyen védelme érdekében! Az egyes területekről két, Tanzániában lévő karantén állomásra szállítják a halakat, ahonnét a megfelelő állatorvosi engedélyek birtokában kerülhetnek csak az európai unió területére beküldésre. Az aktuális jogszabályoknak megfelelően, 30napos kötelező karantén előírás vonatkozik valamennyi, Afrikából direktben importált gerinces állatra. Így ezt az időt telephelyünkön, valamennyi állategészségügyi engedéllyel rendelkező saját karantén állomásunkon töltik a halak. Ez idő alatt a megrendelő által, előzetes egyeztetés szerint látogathatóak, a beakvarizálás folyamata nyomon követhető. Európában tudomásunk szerint elsőként került nálunk bevezetésre egy eredet igazolási rendszer. Mivel az import halak származása a befogás kezdetétől fogva pontosan ismert és dokumentált, ezeket az adatokat egy igazoló lap formájában átadjuk a vásárlónknak, aki így a halai pontos "előéletét", tartási körülményeit megismerheti, a későbbiekben, esetleges értékesítéskor, legyen szó akár a megvásárolt befogott halakról, akár azok ivadékairól, a tőlünk beszerezett állatok vadon befogott eredetét egyértelműen bizonyítani tudja!

Mozgóboltunk a következő városokban már elérhető: Békéscsaba Szolnok Szarvas Orosháza Kunszentmárton Mezőtúr Mezőberény Békés Tiszaújváros Balmazújváros Debrecen Hajdúböszörmény Polgár Hajdúszoboszló Karcag Újfehértó Hajdúnánás Mezőkövesd Cégünkről A Szarvas-Fish Kft. 1993-ban alakult. Fő tevékenységi köre az afrikai harcsa tenyésztése, feldolgozása és forgalmazása. A Szarvas-Fish Kft. az általa tenyésztett afrikai harcsát teljes vertikumban állítja elő, ennek megfelelően az anyahaltartást, a szaporítást, a tenyésztési munkát, az ivadék-, növendék- és áruhal nevelést, áruhal forgalmazást, a halfeldolgozást, a kiszállítást és értékesítést maga végzi. Ez jól képzett szakembereket, felkészült dolgozói gárdát és a telephelyek közti magasfokú együttműködést feltételez. A Kft. diplomás szakemberei agrármérnöki, halászati szakmérnöki, vagy élelmiszeripari mérnöki végzettségűek, akik nyitottak az újdonságokra és rendszeresen részt vesznek kutató-fejlesztő munkában akár cégen belül, akár más szervezettel, partnerrel együttműködésben.

  1. Bus Simulator 16. 6. rész Csuklós busz vásárlása + Kommentekre is válaszolok, Видео, Смотреть онлайн
  2. Végzet órája teljes film videa
  3. Magyar tenyésztők: Afrikai oroszlánkutya | Kutya-tár
  4. Csávás Krisztián: Intenzív rendszerben nevelt afrikai harcsa (Clarias gariepinus) vágósúlyának optimalizálása
  5. 4 évszakos gumi vélemények

Kapj rá

afrikai oroszlánkutya kölyök

AfricanFish - Kezdőlap

Jelentős és gazdaságilag is fontos haszonhallá vált, ezért a halgazdaságok aránylag jobb áron tudják értékesíteni, mint a szürkeharcsát. Kizárólag haltenyésztő farmokon tartható és tenyészthető ma Magyarországon, mivel temperált hőmérsékletű vízre van szüksége, amit csak a hőforrások közelébe telepített halgazdaságok mesterséges tavaiban kaphat meg. Vadvízi tartása a hidegvíztűrő képessége miatt jelentős nehézségekbe ütközik, mert 14 celsius fokos vízben már elpusztul. Kisegítő légzőszervének (korallszerv) köszönhetően, amellyel a légköri oxigént közvetlenül is tudja hasznosítani, csekély víz- mennyiségben is igen sok hal tartható, ami 1 m3 vízben 300-500 kg halat is jelenthet. Forrás: Szabó Péter – Hoitsy György: Halak és halételek, Corvina könyvkiadó, 2011

éve működő, de az utóbbi két évben működését szüneteltető Füzesgyarmati ( Dél-Kelet Magyarország) termál vizes, kapacitását tekintve Magyarország második legnagyobb, - 600 köbméter medence, valamint 5000 négyzetméter nevelő tó – felületű intenzív hal szaporító és nevelő telep újból termelésbe állítása és felvirágoztatása. A fő cél az Afrikai harcsa (Clarias gariepinus), tenyésztése és nevelése de tervezzük egyéb mérsékelt övi halfajok intenzív termelésbe állítását is. Az afrikai harcsa a trópusokról származó, jó növekedési potenciálú, ellenálló, a víz oxigén szintjére nézve igénytelen, kiváló húsminőségű, egzotikus halfaj. Külsejét tekintve hordozza a mérsékeltövi harcsára jellemző alkatot, de feje laposabb és több bajusz szál is szegélyezi a száját. Mivel olyan élőhelyen él, ahol a száraz évszakban sokszor fenékig kiszárad a tómeder ezért egyedfejlődése során kialakult az úgynevezett kopoltyútüdeje, amelyen keresztül a légköri oxigént is képes használni a légzéséhez. A víz hőmérsékletére nézve igényes, 20 – 30oC a hőmérsékleti optimuma, 20 oC alatt már rosszabbul táplálkozik, 15 oC alatt pedig rövid idő alatt elpusztul.

Érdeklődésünkre Gálfalvy Zoltán elmagyarázta: a tervek szerint évente hatszáz tonna halhúst állítanának elő, ami egy 500 hektáros halastó éves termelésének felel meg. Hétféleképpen feldolgozott termék kerül majd a vásárlókhoz, többek között filézett hal, ennek zsigerelt változata, ami a halászléhez szükséges. Ugyanakkor a technológia része egy darált halhús készítésére alkalmas berendezés, illetve egy füstölő is, így füstölt halhús is bővíti majd a termékskálát. A projekt része egy másfél tonnás hűtőautó vásárlása, így a vállalkozó első lépésben Románia területén tervezi az értékesítést. – A csomagolt halhúsra 7–8 napos szavatosságot tudunk adni, ezért – tegyük fel –, a hűtőautó egyik nap elindul Székelyföldre, másik nap pedig Kolozsvár vagy Brassó irányába. Ha ez nem válik be, akkor B tervként jön szóba Magyarország vagy a nyugati országok piaca – avatott be elképzeléseibe a tulajdonos. Megtudtuk, hogy Magyarországon az afrikai harcsahús kilója 2800 forint, a tervek szerint itthon 25 lej körül lehet majd értékesíteni a csomagolt filé kilóját.

Filézéshez az 1, 0-1, 5 és az 1, 5-2, 0 kg-os súlycsoportok bizonyultak a legalkalmasabbnak (48, 5%, illetve 49, 4% nyúzott filékihozatal), de hasonló az optimális kihozatal a nyúzott harcsatörzs előállításakor is (mindkét fenti súlycsoportban 62, 4%). Az 1 kg alatti, illetve 2 kg feletti súlycsoportok eredményei gyengébbek, megállapítható tehát, hogy 1 kg súly elérése előtt nem tanácsos levágni az állatokat, de nem érdemes 2 kg-os súlyon túl sem tartani azokat. Vizsgálataim csak részben igazolták azt a korábban kialakított véleményt, miszerint az optimális vágósúly 1, 0-1, 5 kg között van. Az átlagos egyedsúly ezt az értéket mintegy 250 nevelési nap alatt éri el, további 3 hónap alatt a halak 1, 5-2, 0 kg súlyúra nőnek. A filé kihozatal ez utóbbi súlycsoportig javul, a súlynövekedés és takarmányhasznosítás csak ezután gyengül számottevő mértékben. A legértékesebb termék (a nyúzott filé) esetében az 1, 5-2, 0 kg-os súlycsoport biztosítja a legjobb kihozatalt. Erre a célra csak ilyen súlyú halakat célszerű felhasználni, mert mind a kisebb, mind a nagyobb súlyoknál észrevehetően romlik a kihozatal.

  1. Emag csomag nyomkövetés
  2. Hány liter vére van egy embernek
  3. Vámpírnaplók 1 évad 16 rész