Bl Elődöntő 2019 / Bl Elődöntő 2010 Relatif

Sun, 10 Oct 2021 21:56:25 +0000

Ez a tartalom nem elérhető az ön régiójában Írta: Euronews • A legfrissebb fejlemények: 30/04/2019 Betűméret Aa A Tottenham labdarúgócsapata 57 év után játszhat ismét elődöntőt a legrangosabb európai kupasorozatban, és az Ajax ellen, kedden este át szeretné lépni régi árnyékát; 1962-ben a Benfica jutott a fináléba. A londoniak "hendikeppel", két legjobb csatáruk nélkül indulnak harcba; Harry Kane sérülés, míg a negyeddöntő két meccsének 4 góljából 3-at szerző Son eltiltás miatt nem léphet pályára. A meccs előtti sajtótájékoztatón Mauricio Pochettino azt emelte ki, hogy "csapata először jutott ilyen magasra, elődöntőig a Bajnokok Ligájában. Ezért is kell tisztelniük ezt a sorozatot, és az ellenfelet is. Hiszen az Ajax meglepetésre, de megérdemelten jutott el idáig. Kemény, magas színvonalú mérkőzésre számítok" - jelentette ki a Spurs argentin menedzsere. A négyszeres BL((BEK))-győztes, de 24 éve a döntő kapujáig el nem jutó Ajax kirobbanó formában várja az este 9-kor kezdődő londoni mérkőzést.

Gálázva jutott be a Győri ETO a budapesti BL-döntőbe | 24.hu

Minden idők egyik legnagyobb Bajnokok Ligája-meccsén minden idők egyik legnagyobb fordításával került története első BL-döntőjébe a Tottenham Hotspur szerdán. Mauricio Pochettino csapata 2-0-ra égett szünetben az Ajax ellen, összesítve 3-0 volt, három gólt kellett szereznie egyetlen félidő alatt. Mint kedden a Liverpool a Barcelona ellen, a londoniak is megcsinálták. A brazil Lucas Moura volt fantasztikus, három gólt rúgott. Pedig csak Harry Kane, az első számú góllövő sérülése miatt került a csapatba. A továbbjutást jelentő gólt a 96. percben lőtte be. Pochettino nem tudta tartani magát, leborult a fűre a győztes gól után, majd elsírta magát, aztán a BT Sportsnak nyilatkozva újra elárasztották az érzelmek. Még mindig nehéz megszólalnom, fantasztikus ez az érzés. Köszönöm, futball, köszönöm, srácok. Ezek a gyerekek a hőseim. Mondtam tavaly, mindenkinek mondtam, hogy hősies keretünk van. Ezt mutatták meg ma. A második félidő elképesztő volt. Köszönöm a drukkereinknek is, köszönöm az embereknek, akik hittek bennünk, és segítettek elérni ezt a csodálatos pillanatot.

Az angol csapat nagy iramot diktált, folyamatosan nyomás alatt tartotta a Barcát, a labda is többet volt a Poolnál. A rohamokat nem is bírták a spanyolok. A hetedik percben egy rossz fejelési kísérlet után Sadio Mané csapott le a labdára. Henderson lőtt aztán kapura. A kísérletet még fogta Ter-Stegen kapus, de a második hullámban érkező Origi közelről leadott lövését már nem tudta. 1-0-ra vezetett a Liverpool. A saját szempontjából álomstartot vett. Ezután is maradtak a letámadásos taktika mellett, de nagyjából negyedóra múlva a Barcelona kijött a szorításból, már többet tudta járatni a labdát. Egymás után jöttek is helyzetei, de Jordi Alba ziccerben lövés helyett inkább a passzolást választotta – Van Dijk mentett –, Messi lövésein pedig rajta volt Alisson kapus. A Liverpoolnak a 23. percben újra nagy helyzete volt, Robertson küldte kapura a labdát távolról, de Ter-Stegen nagyot repülve hárított. A tempó nem nagyon csökkent, az angol csapat megpróbálta szétfutni a Barcát, ami, ha labdát szerzett, azért igyekezett lassítani a játékot.