Szent László Napok

Mon, 11 Oct 2021 02:50:47 +0000

[1] A Szent László Napokat Nagyváradon szervezik meg 2013. óta, minden év júniusának második felében, városalapító lovagkirályunk ünnepe (június 27. ) környékén tartalmas kikapcsolódási, szórakozási lehetőséget biztosítva a térség magyarságának. A kulturális és családbarát fesztivált az értékőrzés és a hagyománytisztelet határozza meg – mindezt felszabadult, fesztiváli környezetben. A több partnerrel és támogatóval vállvetve tető alá hozott, egyhetes rendezvénysorozat mára a térség magyarságának egyik legnagyobb nyári kulturális fesztiváljává nőtte ki magát. Eredet [ szerkesztés] A Szent László Napok története 2013-ban kezdődött, és vált az évek folyamán a térség meghatározó kulturális fesztiváljává. A szervezői feladatokat a Szent László Egyesület vállalta fel. A fesztivál rendezvény- és programszervezése a kezdetektől önkéntes alapon működik, a programokra 98%-ban ingyenes a belépés.

Budapest

Fellép: Péterfy Bori & Love Band, a Csík zenekar, az Ocho Macho, a Neoton Família sztárjai, a Kodály Filharmónia, a Bekecs néptáncegyüttes, az Alma Együttes, a Misztrál, a Vintage Dolls, a Loyal és még sokan mások. Hivatkozások [ szerkesztés] ↑ [Szent László Napok, Nagyvárad, 2019 – Szent László Napok, Nagyvárad, 2019] (magyar nyelven). (Hozzáférés: 2019. június 11. ) ↑

Kőbánya

gyengebb napok

Szekszárd

magyar napok lőrincz lászló

Gyengebb napok

  • Ernő lászló
  • Szent lászló napok kőbánya 2016 programok
  • Egri gyógyfürdő
  • Szent lászló napok somogyvár 2019

A rendezvénysorozat ugyanakkor segíti a magyar identitás presztízsének növelését, felvillant egy olyan világot, amelyben az egymás mellett élő közösségek és kultúrák nem alárendelt viszonyban vannak egymással. Célkitűzések [ szerkesztés] Tartalmas kikapcsolódási, szórakozási lehetőséget kínálni úgy, hogy közben fejet hajtunk városalapító lovagkirályunk előtt – ez volt az eredeti elképzelés a Szent László Napok megszervezésével, és a koncepció azóta sem változott. Szent László személye 2017-ben még erősebb kapocs volt az események között, hiszen szent királyunk trónra lépésének 940., szentté avatásának 825. évfordulója alkalmából a magyar Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága Szent László évének nyilvánította az évet. Nagyvárad és a környék magyarságának (határon innen és túl) megszólítása mellett a rendezvény programjai révén minden évben hazavárja a Szent László városából elszármazottakat, és erős családbarát jellege is van, hiszen programok sorával készülnek a legkisebbek számára is.